Lepení plexiskla

 
Všechny druhy plexiskla mohou být lepeny pomocí akrylátových lepidel. Tato lepidla však prakticky nemají nic společného s lepidly vteřinovými, ale jedná se polymer a monomer připomínající tekuté plexisklo. Těmto lepidlům se říká "dvousložková".
 
Vytvářet lepené spoje u plexiskla je také možné za pomoci lepidel rozpouštědlových, která naleptávají plochy materiálu a umožňují tak prolnutí vazeb lepených materiálu. Tato lepidla nesou označení "jednosložková".
 

Lepení plexiskla jednosložkovým lepidlem

Tento způsob lepení patří mezi ty jednodušší v aplikaci, což se projevuje nižší cenou realizace. Lepidlo je velmi řídké a naleptává plochy materiálu, které navzájem prolnou do sebe a po odpaření lepidla vytvoří poměrně velmi pevný spoj.

Obvyklou vadou na kráse tohoto lepení je možný vznik bublinek ve spojích. Při odpařování se lepidlo snaží dostat ze spoje ven, což někdy má za následek vznik bublinek.

Lepení plexiskla dvousložkovým lepidlem

Pro dosažení pevného, odolného a opticky čistého spoje je nezbytný výběr správného typu lepidla. Dvousložkové lepení patří mezi složitější operaci, než-li lepení jednosložkovým lepidlem, avšak výsledný vzhled lepeného spoje nebo jeho pevnost po opracování je obvykle pocitově lepší.