Lepení plexiskla

 
Všechny druhy plexiskla mohou být lepeny pomocí akrylátových lepidel. Tato lepidla však prakticky nemají nic společného s lepidly vteřinovými, ale jedná se polymer a monomer připomínající tekuté plexisklo. Těmto lepidlům se říká "dvousložková".
 
Vytvářet lepené spoje u plexiskla je také možné za pomoci lepidel rozpouštědlových, která naleptávají plochy materiálu a umožňují tak prolnutí vazeb lepených materiálu. Tato lepidla nesou označení "jednosložková".
 

Lepení plexiskla jednosložkovým lepidlem

Tento způsob lepení patří mezi ty jednodušší v aplikaci, což se projevuje nižší cenou realizace. Lepidlo je rozpouštědlové (velmi řídké) a naleptává plochy materiálu, které navzájem prolnou do sebe a po odpaření lepidla vytvoří poměrně velmi pevný spoj.

Obvyklou vadou na kráse tohoto lepení je možný vznik bublinek ve spojích. Při odpařování se lepidlo snaží dostat ze spoje ven, což někdy má za následek vznik bublinek.

Tímto způsobem se také lepí plné polykarbonátové desky.

Lepení plexi jednosložkovým lepidlem ACRIFIX Lepení plexi jednosložkovým lepidlem ACRIFIX Lepení plexi jednosložkovým lepidlem ACRIFIX Lepení plexi jednosložkovým lepidlem ACRIFIX Lepení plexi jednosložkovým lepidlem ACRIFIX

Lepení plexiskla dvousložkovým lepidlem

Pro dosažení pevného, odolného a opticky čistého spoje je nezbytný výběr správného typu lepidla.  Lepení dvousložkovým lepidlem patří mezi složitější operaci, než-li lepení jednosložkovým lepidlem, avšak výsledný vzhled lepeného spoje a jeho pevnost po opracování je lepší.

Lepení plexi dvousložkovým lepidlem ACRIFIX Lepení plexi dvousložkovým lepidlem ACRIFIX Lepení plexi dvousložkovým lepidlem ACRIFIX Lepení plexi dvousložkovým lepidlem ACRIFIX Lepení plexi dvousložkovým lepidlem ACRIFIX